KOK ZİNCİR BEYAZ KAĞIT – Türk

Hits: 20

✅* WHITE PAPER INTERNATIONAL

✅* ➥˘ KOK CHAIN WHITE PAPER – ENGLISH ✅* ➥˘ KOK CHAIN WHITEPAPER – Deutsch ✅* ➥˘ KOK KETTING WHITEPAPER – Nederlands ✅* ➥˘ CARTA BIANCA DELLA CATENA KOK – Italia ✅* ➥˘ LIVRE BLANC DE LA CHAÎNE KOK – Français ✅* ➥˘ PAPEL BLANCO CADENA KOK – Español ✅* ➥˘ LIVRO BRANCO DA CORRENTE KOK – Português ✅* ➥˘ KOK KÆDE HVIDPAPIR – Dansk ✅* ➥˘ KOK KJEDE HVIT PAPIR – Norsk ✅* ➥˘ KOK KEDJA VIT PAPPER – Svenska ✅* ➥˘ KOK KETJU VALKOINEN KAPERI – Suomi ✅* ➥˘ КОК ЦЕПЬ БЕЛАЯ БУМАГА – Русский ✅* ➥˘ BIAŁY ŁAŃCUCH KOK – Polska ✅* ➥˘ КОК ВЕРИГА БЯЛА КНИГА – Български ✅* ➥˘ KOK ŘETĚZ BÍLÝ PAPÍR – Čeština ✅* ➥˘ KOK LANAC BIJELI PAPIR – Hrvatski ✅* ➥˘ KOK LÁNC FEHÉR PAPÍR – Magyar ✅* ➥˘ HÂRTIE ALBĂ LANȚ KOK – Română ✅* ➥˘ KOK VERIGA BELIPAPIR – Slovenski ✅* ➥˘ KOK ZİNCİR BEYAZ KAĞIT – Türk ✅* ➥˘ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΟΚ ΛΕΥΚΟ ΧΑΡΤΙ – Ελληνικά ✅* ➥˘ KERTAS PUTIH RANTAI KOK – Indonesia ✅* ➥˘ KOK CHUỖI GIẤY TRẮNG – Tiếng Việt ✅* ➥˘ KOK 백서 – 한국어 ✅* ➥˘ KOK链 白皮书 – 中国(简体) ✅* ➥˘ KOK鏈 白皮書 – 中国(繁体) ✅* ➥˘ KOKホワイトペーパー – 日本 ✅* ➥˘ קאָק קייט ווייַס פּאַפּיר – हिंदी ✅* ➥˘ ก๊กเชน กระดาษขาว – ไทย ✅* ➥˘ ورق أبيض بسلسلة كوك – عربى

KOK ZİNCİR
BEYAZ KAĞIT

%title 插图%num

Dijital İçerik Platformu “ Blockchain ve AI Tarafından Sağlanan
Adil ve Paylaşılan Dijital İçerik Ekosistemi”


1. İş Geçmişi
2. KOK Hakkında
3. Token Ekonomisi
4. MileStone
5. Üye Girişi
6. Ortaklar
Yasal Uyarı (Feragatname)


%title 插图%num


1. İş Geçmişi

1.1 Pazara Hakim İçerik
Google, Apple ve Netflix gibi küresel içerik platformları, dijital içerik pazarının hızlı büyümesinin arkasında önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, etkileri arttıkça, giderek artan ücretler veya içeriğin önyargılı konumlandırma kalıpları gibi haksız uygulamalar da arttı. 31 Ağustos 2021 itibarıyla, Kore’de Google’ın uygulama içi ödemeleri uygulamasını dünya çapında ilk kez yasa dışı hale getiren bir yasa tasarısı kabul edildi. Bundan önce, 7 Temmuz 2021’de, Utah ve New York dahil 36 eyalet ve Washington DC, bir içerik platformu olarak Anti-tröst Yasası’nı ihlal etmek (ör. Play Store’da. Hal böyle olunca da küresel platformun tekelleşmesi sorunu üzerinde fikir birliği var ve bu sorunun çözülmesi için acilen yeni bir çözüme ihtiyaç var.

1.2 İçerik Pazarının Özellikleri
İçerik, internet tabanlı medya cihazlarıyla tüketilebilen metin, ses, görüntü, video ve oyun gibi kültürel bilgi ve fıkralar içeren maddi olmayan materyalleri ifade eder.
Şimdiki zaman gerçekten ‘içerik çağı’dır. COVID-19 pandemisinden bu yana, içerik pazarı her zamankinden daha hızlı ve geniş bir şekilde genişledi ve yüz yüze olmayan içerik tüketimi, taşınabilir medyanın yardımıyla sadece kullanışlı değil aynı zamanda tüketicilerin hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kore Yaratıcı İçerik Ajansı’na göre, dünyanın en büyük ABD içerik pazarı 2019 itibariyle yaklaşık 738 milyon dolar değerindeydi. Ayrıca, küresel OTT platform pazarının boyutunun 2021’de 121,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

2. KOK Hakkında

2.1 KOK Platformu Nedir?
‘KOK’, merkezi olmayan blok zinciri teknolojisinin kullanımıyla adil, açık, şeffaf ve herkesin kullanımına açık bir içerik platformudur. Tüketicilerin daha çeşitli içeriklerin keyfini çıkarırken üreticilerin tanınma ve adil tazminat alabilecekleri bir platform ekosistemi oluşturmak için kuruldu.

2.2 KOK Proje Yönü
– Platform küratörlüğü tekelini azaltın
– Gizli dağıtım yapısını iyileştirin
– Yüksek ücret sistemini gözden geçirin
– Bilgi tekelinden kaçının

2.3 KOK Proje Hedefi
– Tüm içerik oluşturucular platformun varlıklarını eşit ve adil bir şekilde kullanabilir
– Değerleri ve vizyonları paylaşın ve yeterince adil kar elde edin
– Gerçek yaratıcı özgürlüğü etkinleştirin ve garanti edin
Gerçekten merkezi olmayan kapsamlı bir içerik platformu olun

3. Jeton Ekonomisi

3.1 KOK TOKEN
KOK Token, içeriğin ödenmesi, mülkiyeti, dağıtımı ve tazminatı için kullanılabilen KOK ekosisteminin anahtar para birimidir.
KOK tokenlerinin basımı ve dağıtımı, tokenin orijinal değeri, işlem değeri, dolaşım ve belirli bir sayıda tokeni korumak için birleştirilen tüketim hacmi ile belirlenir. Başka bir deyişle, KOK belirteci, içsel değerinin sürekli olarak artması için optimize edilmiş bir dağıtım hacmini korur. Her gün verilen jetonlar, hizmet sağlayıcılara ve destekçilere ödenir. Ödeme oranı, toplam stake rakamına, işlem talebine ve piyasa dolaşımına göre otomatik olarak hesaplanır.

%title 插图%num

3.2 Token Ekonomisini Oluşturan Tüzel Kişiler
Bir ‘Token Ekonomisi’, token kullanıcılarından oluşan bir ekonomik ekosistemi ifade eder. Toplam dört belirteç varlığı vardır. İlk olarak, platforma içerik sağlayan ‘içerik sağlayıcılar’. İkincisi, platforma bilgi işlem (donanım) gücü sağlayan ‘servis sağlayıcılar’. Üçüncüsü, ağ üzerinde stake yaparak platform hizmetlerine dolaylı olarak katılan ‘hizmet kolaylaştırıcıları’. Dördüncüsü, platform içeriği ve hizmetlerini tüketmek için belirteçleri kullanan ‘kullanıcılar ve küratörler’. Dört tarafın tümü, gönüllü olarak bireysel kaynaklar sağlayan ve buna göre tazminat alan veya kullanım ücreti ödeyen adil bir sistem içinde bulunur.

%title 插图%num

– İçerik Sağlayıcı
İçerik sağlayıcılar, platformda gösterilen içeriği sağlar. Telif hakkı ve kullanım hakları lisanslarına yasal olarak sahip olan herhangi bir içerik üreticisi içerik sağlayıcı olabilir.
Bir kullanıcı, sağlayıcı tarafından yayınlanan içeriği tükettiğinde, sağlayıcı yeterli tazminat alacak ve bunun bir kısmı platforma depolama alanı
ve kullanıcı veri ücreti olarak ödenecektir. Ücret, trafik ve ödeme oranlarına bağlı olarak farklı şekilde belirlenir.

%title 插图%num

– Hizmet Sağlayıcı
Hizmet sağlayıcılar ve hizmet kolaylaştırıcılar, platforma kaynak sağlamaları ve tazminat almaları bakımından aynıdır, ancak sağladıkları kaynakların türüne göre sınıflandırılırlar. Hizmet sağlayıcılar, ücretler karşılığında bilgi işlem gücü ve donanım kaynakları sağlar. Ücretler, hizmet sağlayıcı tarafından sağlanan bilgi işlem gücünün büyüklüğüne bağlı olarak değişir. İçerik sağlayıcılar aynı zamanda hizmet sağlayıcı olarak da hareket edebilir, bu durumda toplam ücretler düşürülebilir. Ancak, bu rol özel bilgi ve beceri gerektirir. Öte yandan, platforma hizmet kolaylaştırıcı olarak herkes katılabilir.

%title 插图%num

– Hizmet Kolaylaştırıcısı
Hizmet kolaylaştırıcıları, sağlayıcının ağında belirteçleri stake ederek platform hizmetlerinin sağlanmasına dolaylı olarak katılırlar. Herhangi bir kişi ağa katkıda bulunma ve ağa katılarak, jeton satın alarak ve yatırarak ödüller alma seçeneğine sahiptir.

%title 插图%num

– Kullanıcı + Küratör
Kullanıcılar, içerik görüntüleme, platform hizmetlerini kullanma ve NFT satın alma gibi etkinlikler için jeton harcar. Kullanıcılar ayrıca içeriği gözden geçirerek, önererek ve paylaşarak ve platforma kişisel etkinlik verileri sağlayarak küratör olabilirler. Küratörler, platformda yaptıkları aktivite miktarına bağlı olarak ödüller alırlar.
Kullanıcının iyileştirme faaliyetleri yoluyla elde edilen bilgiler, diğer kullanıcılara kişiselleştirilmiş içerik önermeye yardımcı olan algoritmalar için kullanılır. Kullanıcının gönüllü iyileştirme katılımı, gerçekten ‘şeffaf bir tazminat’ almalarına yardımcı olur ve geçerli platformlar tarafından yapıldığı gibi kullanıcı verilerini gizlice almak yerine açık, karşılıklı olarak yararlı bir dinamiği garanti eder.

3.3 Likidite Temini
KOK, likidite sağlamak için günde bir kez yeni jetonlar çıkarır ve hizmet sağlayıcılara ve hizmet kolaylaştırıcılara tüm stake havuzunda tuttukları oranda yeni jetonlar sağlar. Günlük olarak piyasaya sürülen token sayısı, enflasyonu önlemek için toplam token sirkülasyonu ile sınırlıdır.
Ekosistemi harekete geçirmek için verilen bazı tokenler, NFT’nin hem ihraççılarına hem de alıcılarına tazminat olarak ödenir.
Ödeme oranı, toplam stake pastası, işlem talebi ve piyasa dağılımına göre otomatik olarak hesaplanır. Tokenin değerini stabilize etmek için toplam dağıtım hacminin her zaman belirli bir sayıda yakınsaması için ayarlanır.

3.4 KOK NFT
KOK NFT’ler herhangi bir meşru telif hakkı sahibi tarafından yayınlanabilir. Resimlere ek olarak, videolar ve öğeler gibi çeşitli içerik türleri NFTize edilebilir. Özellikle, NFT’nin kullanılabilirliğini çevrimiçinden çevrimdışına (örn: konser biletleri) genişletme yeteneği ile karakterize edilir.

– Oyun Öğeleri, Karakterler:
Oyun öğelerinin NFTizasyonu yoluyla, kullanıcılar sahipliklerini kanıtlayabilir ve edinilen öğeleri serbestçe takas edebilir.
– İçerik Telif Hakkı:
Telif hakkı işlemleri, film, müzik ve resim gibi içeriklerin telif hakları NFT’ye getirilerek etkinleştirilecektir. Kazançlar, telif hakkı sahipliğine göre otomatik ve şeffaf bir şekilde dağıtılacaktır
– Türev Çalışmalar:
Memler gibi kültürel içeriklerin NFTizasyonu sayesinde, tüketiciler yalnızca tüketmekle kalmayacak, aynı zamanda içeriğin yayılmasına katkılarından dolayı doğrudan tazminat alabileceklerdir.

%title 插图%num
– Biletler ve Ürünler:
Film ve performans biletleri NFT olarak satın alınabilir. Blok zinciri destekli bir rezervasyon sistemi, satıcıları engeller ve genellikle onlar tarafından alınan karlar bunun yerine içerik oluşturuculara iade edilir. Sınırlı sayıda üretilen ürünler ve ürünler NFT olarak da satılabilir.

3.5 Merkezi Olmayan Yönetim
Platformunun çalışması, içerik sergileme sırası, yatırım, ücret ücretleri ve küratör/yaratıcı ödülleri gibi çok sayıda karar vermeyi gerektirir. Ayrıca, uygunsuz içerik ve telif hakkı ihlalleri gibi platform içi suistimalleri ele almak gerekir.
Mevcut platformlar, uygunsuz içeriği yalnızca platformda değerlendirir ve bu da piyasanın platform tarafından bozulmasına neden olur. KOK platformu bir DAO olarak çalışır, bu nedenle bu kararlar bunun yerine jetonları hisseleyen Servis Kolaylaştırıcısı tarafından oylanarak alınır. Ekosistemdeki herkes katılabilir ve destekçilerin seçtiği hareket hemen uygulanır.
Özellikle oylama sonuçları sunulduktan sonra sistem, kullanıcılar tarafından o anda uygunsuz görülen içeriğin temel göstergelerini analiz eder ve teklifi değerlendirir. Oylama tekrarlandıkça, oylama doğruluğunu artırmak ve platform kötüye kullanımını engellemek için başarısız karar vermeye devam eden kullanıcıların oy ağırlıkları düşürülür.

%title 插图%num

3.6 İçerik
Dizilimi 300’den fazla ünlü film, TV şovu, web sitesi ve oyundan oluşan popüler Hallyu içeriğine odaklanan mükemmel bir içerik grubumuz var.

%title 插图%num

3.7 KOK Token İhracı
– Çıkarılan: 5 milyar
– Token Tahsisi

%title 插图%num

4. MileStone
2021’de metaverse oyunu ‘Metaworld’ ile başlayarak 2023’te merkezi olmayan bir platform başlatmayı hedefliyoruz. 2021.
4Q – MetaWorld Open 2021.
4Q – NFT Marketplace Open
2023. 1Q – SDK Release
2023. 2Q – D- Platform Açık

5. Üye Tanıtım
Danışmanı

%title 插图%num

Dr. Thomas Frey

Dr. Thomas Frey Colorado, ABD’deki Da Vinci Enstitüsü Direktörü Google’ın çağın en iyi fütüristi 2021’den beri MEDIUM’un teknik danışmanı

%title 插图%num

Jill Carrigan

Jill Carrigan IngleDodd Media Serial Girişimcide COO, Blockchain Eğitimcisi ve Danışmanı, Yapımcı

%title 插图%num
David Çözülme

David Thaw Yale Hukuk Fakültesi California Üniversitesi, Berkeley Doktora (Hukuk / Bilişim ve Bilgi) Doçent, University of Pittsburgh

6. Ortaklar

%title 插图%num

Yasal Uyarı (Feragatname)
KOK belirteci, menkul kıymetler veya hisse senetlerinin yasal niteliğine sahip değildir. Bu nedenle, belirteç, temettüler ve karlar için herhangi bir hak vermez. Token satışı tamamlandığında para iadesi mümkün değildir. KOK tokeni hisse niteliği taşımadığından, tokeni elinde bulundurmak Medium Ltd.’ye katılma hakkını garanti etmez. hk toplantısı. KOK token, blok zinciri platformu dışında herhangi bir özel hak veya değeri garanti etmez. Bu nedenle, tokenin spekülasyon veya yatırım amaçlı kullanılması mümkün değildir. Bu tanıtım belgesi yasal olarak bağlayıcı değildir ve herhangi bir sözleşme ilişkisi oluşturmaz.

Bu tanıtım belgesinin içeriği hakkında doğru bilgi sağlamak için çaba gösterilmektedir, ancak yayınlanan bilgiler değişebilir ve doğruluğu ve eksiksizliği konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Yatırımcı, proje yatırım kararlarını ilgili bilgi ve yönetmelikleri kapsamlı bir şekilde araştırarak verecek ve yargı bölgesinin ilgili yasalarından haberdar olacaktır.

KOK token edinme ve depolama, çeşitli riskler içerebilir. Riskler arasında Medium Ltd. HK, blockchain’i piyasaya sürüyor, teknolojisini geliştiremiyor veya yukarıda belirtilen hizmetleri sağlayamıyor. Bu nedenle, KOK tokeni edinmeden önce, tüm kullanıcılar ve yatırımcılar, KOK tokeni edinmenin risklerini, fiyatlarını ve faydalarını dikkatlice düşünmelidir. Gerekirse, Medium Ltd. HK, yatırımcılardan bu konuda uzmanlardan girdi almalarını ister. Bu riskleri ve şartlar ve koşullarda belirtilen ayrı riskleri anlamayan veya kabul edemeyen alıcıların KOK token satın almamaları tavsiye edilir.

Medium Ltd. tarafından hazırlanan teknik inceleme HK (veya Şirket), yalnızca potansiyel KOK token alıcılarına önerilen madeni para lansmanı ile ilgili bilgileri iletmeyi amaçlamaktadır. Teknik incelemedeki bilgiler tam olmayabilir ve sözleşme ilişkisinin herhangi bir unsuru anlamına gelmez.
Bu tanıtım belgesinin tüm amacı, potansiyel sahiplere makul bilgiler sağlamaktır. Bu tanıtım belgesindeki hiçbir şey teklif veya yatırım imtiyazı şeklinde değildir ve belirli yetki alanlarında menkul kıymet satın almak için herhangi bir talep veya teklif içermez. Ayrıca, bu teknik incelemedeki hiçbir şey bir reklam veya pazarlama yayını oluşturmaz ve kendi yetki alanı dahilinde menkul kıymetlerin teklif edilmesi veya satın alınması ile ilgisi yoktur.

Bu tanıtım belgesi yalnızca KOK projesini (teknoloji çözümleri) tanımlamayı amaçlamaktadır, herhangi bir yorum veya taahhüt içermemektedir ve nihai hedefimizin bu projenin fizibilitesi, fizibilitesi ve rekabet gücü açısından beklentilerinizi karşılayacağını garanti etmemektedir. KOK token alıcıları, bu tanıtım belgesini ve yasal uyarıları iyi anladıklarını ve ikamet ettikleri yerin yasalarına, özellikle kara para aklama ve terörün önlenmesi yasalarına uymayı taahhüt ettiklerini ve yeterli deneyime ve deneyime sahip olduklarını kabul etmelidirler. kripto para birimi ve blockchain teknolojilerinin anlaşılması. Bu tanıtım belgesi Korece ve diğer dillerde dağıtılacaktır. Bir yorum anlaşmazlığı olması durumunda, Kore versiyonu geçerli olacaktır.


KOK-PLAY – KOK-PLAY’e Katılın

KOK-PLAY’in geleceği sizin tarafınızdan yapılır.

%title 插图%num

Aklınızda KOK-PLAY
ile bilgi arıyorsanız, lütfen bir blog yazarına danışmaktan çekinmeyin.

KOK-PLAY  işini doğru bir şekilde aktarabilecek bir ortak bulmanız gerekiyor.
Size pratik, etkili ve hızlı bilgi verebilecek bir ortak bulmanız gerekiyor.
Size en iyi planı etkili bir şekilde sunabilecek bir ortak bulmanız gerekiyor.

Sırf KOK-PLAY’e başladıkları için herkes  başarılı olamayacak.
Ancak, çok çalışmanın her zaman işe yaradığı açıktır.
Başlangıçta ne tür bir know-how ve ne kadar işe odaklandığınız, birkaç ay sonraki performansı belirleyebilir.

%title 插图%num

KOK-PLAY – KOK-PLAY’e Katılın

Davetiye kodu olmadan katılamazsınız.Lütfen
aşağıda hazırlanmış olan davet kodunu seçiniz.
˘ KOK-PLAY üyelik kaydı。 ( Davet kodu “Tıklayın”  – Üye olmak için davet kodunu giriniz)
Davet kodu:  TOPWRZMK

%title 插图%num

Kaydolmak için yukarıdaki resme tıklayın veya  QR kodunu tarayın

*KOK (APP) – İndir
➥˘
*KOK (APP) –
İndir ➥˘’e tıklayın https://apps.kok-play.xyz ile indirin


%title 插图%num

Yukarıdaki QR kodunu tarayarak kaydolun

*KOK (APP) – İndir
➥˘ İndirmek için tıklayın

https://apps.kok-play.xyz